A New York-iak pénzt keresnek környezetvédelmi besúgással

Mivel azonban nehéz ezeket a szabálysértéseket ellenőrizni, létezik egy jutalmazási program az állampolgárok számára: aki lebuktat egy ilyen motorjárató szabálysértőt, az a kiszabott bírság egynegyedét kapja meg. A bírság összege legalább 350 dollár (237 euró).
Ehhez csupán annyi kell, hogy az érintett járművet három percen keresztül videóra vegyék (vagy csak egy percen át, ha az iskolaközelben áll), majd a felvételt feltöltsék a városi környezetvédelmi hivatal oldalára. Ez sok New York-i számára jövedelmező bevételi forrássá vált.
Egyikük, George Packenham így nyilatkozott: „Ez munka.” Eddig már 38 000 eurót keresett vele. Az egykori bankár ugyanakkor arra is felhívta a figyelmet, hogy testvére tüdőrákban hunyt el, ezért számára különösen fontos a tiszta levegő. Mégsem ő a csúcstartó: egy férfi ugyanis már elképesztő 118 000 eurót kapott.